Nagłówek

Kruszec i jego kolory

Różnorodność obrączek wyraża się wieloma atrybutami, z których jednym z najistotniejszych jest kruszec. Oprócz klasycznego – żółtego złota, do wyboru jest złoto białe, wielobarwne, a także inne metale: pallad, srebro i najszlachetniejszy – platyna. Złote obrączki występują w próbie 750, 585 oraz 333. 

Obrączki z platyny. Platyna to najcenniejszy i zarazem najdroższy metal szlachetny. Jest wyjątkowo rzadka. Jej barwa zbliżona jest do barwy srebra. Platyna nie reaguje z tlenem, wodą. W związku ze swoją niską reaktywnością, platyna używana jest w jubilerstwie, zwłaszcza jako oprawa dla diamentów. Ten szlachetny surowiec odwdzięcza się w gotowej biżuterii pięknym kolorem oraz niepospolitą trwałością.

Obrączki z żółtego złota. Materiał bazowy obrączki złotej to złoto najwyższej próby 999,9. Dzięki wysokiej jakości dodatkom stopowym, obrączki zyskują doskonałe właściwości użytkowe oraz niepowtarzalną kolorystykę. Wykonywane obrączki są bezszwowe (nie posiadają na całym obwodzie żadnych łączeń), o dowolnej szerokości, profilu i wzorze. Nakładanie wzoru uzyskuje się poprzez obróbkę obrączek za pomocą narzędzi diamentowych, dzięki czemu powierzchnia cięcia jest idealnie gładka. Operacja końcowa to utwardzanie obrączek przy użyciu specjalnej technologii, co zwiększa odporność na ślady zużycia czy zarysowania (twardość obrączek wzrasta o około 60%).

Obrączki z białego złota. Białe złoto jest nazwą handlową stopu, w skład którego wchodzą: czyste złoto – występujące w przyrodzie wyłącznie w kolorze żółtym – oraz domieszki innych metali, m.in. srebra i miedzi, które odpowiednio wpływają na właściwości stopu. Standardową, stosowaną na całym świecie podczas produkcji biżuterii z białego złota procedurą jest rodowanie, dzięki któremu produkty uzyskują piękną srebrzystą barwę. Rodowanie polega na galwanicznym naniesieniu cienkiej powierzchni rodu na powierzchnię złota. Ponieważ warstwa rodu występuje tylko na powierzchni stopu, w czasie użytkowania ulega ona ścieraniu, odsłaniając prawdziwy, słomkowożółty kolor białego złota. Ścieranie rodu jest naturalnym procesem wynikającym z użytkowania biżuterii i nie stanowi wady produktu.

Obrączki z palladu. Pallad jest jednym z ośmiu metali szlachetnych. Należy do grupy platynowców – obok rodu, rutenu, irydu, osmu i – oczywiście – platyny. Jego właściwości: twardość, lekkość, zbliżona do platyny barwa sprawiają, że jest on bardzo atrakcyjną alternatywą dla białego złota. Pallad charakteryzuje także antyalergiczność.

Obrączki ze srebra. Charakteryzują się one wysoką jakością, gwarantowaną przez naszą markę, a przy tym korzystną ceną.