Jesteśmy pod telefonem od 9:00 do 18:00

Jak dobrać obrączkę

Obrączki to symbol wzajemnej miłości, wierności i trwałości związku małżeńskiego. Towarzyszą nam do końca życia, dlatego warto poświęcić ich odpowiedniemu doborowi więcej czasu niż przy standardowych zakupach. Obrączki muszą być wygodne, praktyczne i trwałe, ale przede wszystkim powinny urzekać swoim wyglądem. Aby spełnić te wszystkie warunki warto zapoznac się z naszymi poradami. Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu – z miłą chęcą odpowiemy na wszystkie pytania.

Jaka jest różnica między rozmiarami?

1 rozmiar to 0,33 mm różnicy w średnicy pierścionka lub obrączki. Co ważne, temperatura ma wpływ na zmianę rozmiaru, np. w czasie upałów obwód palca może okazać się nawet o 1 rozmiar większy niż zwykle. Natomiast w przypadku szerokich, masywnych obrączek, przezornie zaleca się wybór rozmiaru nieco większego niż zwykle.

Czy na pewno to odpowidni rozmiar?

Dobrze dobrany rozmiar to taki układ w którym przy zakładaniu pierścionek lub obrączka wchodzi nam bez trudu na palec ale schodzi z niego z lekkim oporem na kostce.Wszystko oczywiście zależy od budowy naszego palca, mimo to wskazany jest opór przy ściąganiu pierścionka.

Jak zdjąć rozmiar jeśli to niespodzianka?

Jeśli nie mamy możliwości pomiaru rozmiaru palca, co często zdarza się w sytuacji kiedy chcemy zrobić komuś prezent-niespodziankę, możemy podać rozmiar aktualnie noszonej biżuterii. Mierzymy wówczas ŚREDNICĘ WEWNĘTRZNĄ SZYNY, pierścionka lub obrączki. Każdy jubiler ma swój zestaw miarek i podanie numeru może być niekompatybilne z miarką którą on posiada a tym co mierzyliśmy wcześniej.