Jesteśmy pod telefonem od 9:00 do 18:00

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Kompletny poradnik

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? To pytanie zadaje sobie wielu mężczyzn, którzy planują się oświadczyć swojej ukochanej. Złoty, srebrny, z diamentem, a może z innym kamieniem? Sytuacja komplikuje się coraz bardziej, gdy tylko zaczniesz przeglądać kolekcje biżuterii. Każda kobieta ma swój gust, dlatego warto na jego podstawie dokonać wyboru. Jednak pamiętaj, że idealny pierścionek zaręczynowy to ten, który Twoja ukochana zgodzi się założyć na palec.

Określ styl preferowany przez Twoją ukochaną – jak dobrać pierścionek zaręczynowy do gustu?

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Przede wszystkim taki, który spodoba się Twojej ukochanej. Jeśli ma być niespodzianką, przez co nie chcesz jej pytać wprost o konkretny model, to koniecznie podejrzyj lub podpytaj jej przyjaciółki/siostry/mamy, jaką biżuterię preferuje. Niektóre kobiety uwielbiają srebro, a inne w swoich kolekcjach mają wyłącznie wyroby wykonane z żółtego złota. Zwykle jeden z kruszców jest bardziej lubiany niż inne, nawet jeśli Twoja partnerka uwielbia biżuterię w każdej postaci.

Poza rodzajem kruszcu i tym samym kolorem wybranej biżuterii pamiętaj również o stylu. Możesz wybrać zupełnie klasyczny pierścionek zaręczynowy, z jednym kamieniem szlachetnym w dowolnym rozmiarze lub też postawić na coś zupełnie nieszablonowego. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się biżuteria z kolorowymi kamieniami, wśród których warto wymienić ametyst, szmaragd, malachit, szafir, morganit, lapis lazuli, a nawet perłę. Jednak nadal prawdziwym królem jest pierścionek z brylantem.

Pomimo że diamentowy pierścionek zaręczynowy w złotym kolorze jest jednym z najbardziej tradycyjnych i najczęściej uznawany jest za zaręczynowy bestseller, to nie ma w tym przypadku żadnych ograniczeń. Wszystko dlatego, że biżuteria wręczana w dniu oświadczyn ma przede wszystkim stać się symbolem miłości, wierności i oddania, bez względu na formę. Jeśli tylko zostanie przyjęty przez ukochaną to znak, że jest po prostu idealny i wymarzony. Niezależnie od tego czy wybierzesz srebrną biżuterię, czy też wykonaną z żółtego lub białego złota, warto uzupełnić ją grawerem, który sprawi, że będzie jedyna w swoim rodzaju.

Pierścionki zaręczynowe – zwróć uwagę na jakość

Wybór pierścionka zaręczynowego to nie lada wyzwanie. Jeśli jednak już masz jakąś wskazówkę lub pomysł, które wskazują na kolor biżuterii, rodzaj kruszcu czy kamienia, to zdecydowanie koniecznie kieruj się jakością. Wyrób powinien być wykonany z najwyższej klasy surowców, które zagwarantują wieloletnią trwałość, wytrzymałość i odporność na uszkodzenia.

Musisz wiedzieć, że Twoja narzeczona z pewnością nie będzie chciała rozstawać się z pierścionkiem zaręczynowym ani na chwilę – przecież to symbol miłości. Z tego względu biżuteria może być narażona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, na skutek czego w przypadku modeli niskiej jakości mogłaby się szybko zniszczyć.

Zaplanuj budżet – ile może kosztować pierścionek zaręczynowy?

W trakcie poszukiwania idealnego pierścionka zaręczynowego z pewnością szybko przekonasz się, że wcześniejsze zaplanowanie budżetu na ten cel będzie niezwykle istotne dla Twojego portfela. Zwykle tego rodzaju cenne drobiazgi są dość drogie. Jednak nie martw się na zapas, gdyż koszt zakupu biżuterii z okazji oświadczyn możesz dostosować do swoich możliwości finansowych. Wszystko dlatego, że na cenę pierścionka zaręczynowego wpływa kilka czynników. Wśród nich można wymienić:

  • rodzaj kamienia szlachetnego,
  • próbę złota,
  • wielkość i kształt wybranego modelu,
  • masę diamentu – im wyższa, tym duże prawdopodobieństwo, że biżuteria będzie droższa.
pierścionek zaręczynowy

Odpowiedni rozmiar pierścionka zaręczynowego to podstawa

Jak dobrać rozmiar pierścionka? To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez mężczyzn, którzy stają przed wyzwaniem zakupu biżuterii z okazji oświadczyn. Jeśli nie chcesz o to zapytać wprost swojej ukochanej, ze względu na chęć zrobienia jej niespodzianki, to pozostaje Ci trochę pogłówkować. Możesz zapytać mamę/siostrę/przyjaciółkę przyszłej żony – być może znają odpowiedź. Jeśli nie, to możesz ukradkiem „pożyczyć” biżuterię, którą nosi na palcu Twoja partnerka i zabrać go ze sobą do salonu jubilerskiego lub też zmierzyć rozmiar pierścionka i sugerować się nim podczas zakupu.

Zachowaj dyskrecję i zrób ukochanej niespodziankę – gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

Jeśli już jesteś gotowy na kupno pierścionka, to z pewnością zastanawiasz się, gdzie zamówić biżuterię. Najlepiej wybierać sprawdzone i renomowane salony jubilerskie, w których otrzymasz certyfikat autentyczności, a także prawo do zwrotu, reklamacji lub skorzystania z gwarancji. Wcale nie musisz wychodzić z domu w tym celu i narażać się, że zobaczy Cię ktoś znajomy i zepsuje całą niespodziankę. Możesz zachować dyskrecję i złożyć zamówienie w sklepie online. Wybierz miejsce, które oferuje piękne pudełeczka na biżuterię, dzięki czemu otrzymasz opakowanie pasujące do wybranej biżuterii. Posiadamy wiele ozdobnych opakowań w różnych kształtach, więc decyzja wyboru nie tylko pierścionka należy do Ciebie.

Na którym palcu nosić pierścionek zaręczynowy?

Wyjdziesz za mnie? TAK! Jeśli Twoje oświadczyny zakończyły się tym magicznym słowem, możecie poczuć się jak w bajce i podziwiać piękną biżuterię, którą sam wybrałeś. Jednak przed tym wyjątkowym momentem może się okazać, że Twoja narzeczona będzie miała dylemat, nie wiedząc, na którą rękę założyć otrzymany pierścionek.

Pierścionek zaręczynowy nosi się najczęściej na serdecznym palcu prawej dłoni, jednak nie jest to obowiązująca reguła, do której należy się stosować. Tak naprawdę Twoja ukochana może sama zdecydować, na którą rękę i palec założyć biżuterię – wybrane miejsce ma przede wszystkim odpowiadać właśnie jej. Co ciekawe, jeśli nie będzie chciała ani na moment rozstać się z pierścionkiem zaręczynowym, a praca może wykluczać noszenie biżuterii podczas wykonywania obowiązków zawodowych, to zawsze może założyć go na łańcuszek. Noszenie na szyi będzie w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem.

FAQ:

1. Jak wybrać pierścionek zaręczynowy i na co zwrócić uwagę?

Najbardziej pożądanym kamieniem w pierścionkach zaręczynowych jest diament o szlifie brylantowym. Jednak możesz także zdecydować się na szafir, szmaragd, topaz czy ametyst. Wybrana biżuteria może być złota lub srebrna, dlatego zwróć również uwagę na rodzaj kruszcu oraz styl, który powinien przypaść do gustu narzeczonej. Konieczny jest wybór odpowiedniego rozmiaru oraz jak najwyższa jakość wyrobu.

2. Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy można nosić na dowolnym palcu, jednak najczęściej przyszłe panny młode zakładają go na serdeczny palec prawej ręki. W dniu ślubu przekładają go na lewą rękę, tym samym robiąc miejsce dla obrączki.

3. Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy warto kupić stacjonarnie w salonie jubilerskim lub online w sklepie oferującym wysokiej jakości biżuterię. Najlepiej wybrać miejsce, które gwarantuje bezproblemowy zwrot, reklamację, gwarancję oraz dołącza do zakupu certyfikat autentyczności w przypadku szlachetnych kamieni. Zapraszamy do kontaktu z nami. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby Twój wybór okazał się pierścionkiem marzeń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *