Czarne złoto

Obrączki ślubne mogą być klasyczne lub nowoczesne – z różowego, białego lub żółtego złota. Jednak to nie koniec propozycji dostępnych w naszym sklepie. W asortymencie znajdziesz również zupełnie nietuzinkowe modele, które wyróżniają się na tle innych nieco mrocznym charakterem. Obrączki z czarnego złota, bo właśnie o nich mowa, to odważna biżuteria, która powstała z myślą o minimalistach wybierających nieszablonowe wyroby jubilerskie.

  • Obrączki wykonane z czarnego złota. Możliwość zmiany zarówno koloru złota, szerokości jak i wysokości obrączek. W standardzie obrączki mają 5 mm szerokości. Możliwość osadzenia kamieni. Obrączki mogą być wykonane w trzech próbach złota: 0,333 (8k), 0,585 (14k) i 0,750 (18k).  Obrączka może być płaska lub wypukła od wewnątrz ( z…

  • Obrączki wykonane z różowego i czarnego złota. Możliwość zmiany zarówno koloru złota, szerokości jak i wysokości obrączek. W standardzie obrączki mają 4 mm szerokości. Możliwość osadzenia kamieni. Obrączki mogą być wykonane w trzech próbach złota: 0,333 (8k), 0,585 (14k) i 0,750 (18k).  Obrączka może być płaska lub wypukła od wewnątrz…

Obrączki z czarnego złota – jak powstają?

Czarne obrączki ślubne to wyjątkowa biżuteria, której trudno się oprzeć, gdy tylko spojrzymy na nią z bliska. Do ich produkcji wykorzystuje się kilka metod. Przy wykorzystaniu jednej z nich w specjalnym urządzeniu powstaje materiał szlachetny wytwarzany przez naukowców, znany jako nanoporowate złoto. Co ważne, jest to kruszec niewywołujący alergii skórnych, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny również dla alergików.

Kolejną metodą jest barwienie klasycznego złota na czarny kolor poprzez naniesienie cienkiej powłoki z rutenu lub rodu. W ten sposób możemy z łatwością uzyskać obrączkę czy pierścionek w ciemnym kolorze. Do bardziej skomplikowanych sposobów pozyskiwania czarnego odcienia biżuterii, a jednocześnie niezwykle rzadko stosowanych, należy chemiczne osadzanie żółtego złota z fazy gazowej bądź zabarwienie go innym metalem poprzez dodanie chromu lub kobaltu i kontrolowanie procesu utleniania. Są to od dawna znane metody w branży jubilerskiej, jednak czarna biżuteria dopiero ostatnio pojawiła się na rynku i już zdobyła serca pierwszych wielbicieli.

Obrączki ślubne – czarne złoto w mrocznej odsłonie dla kobiet i mężczyzn

Czarne złoto jest dużo mniej popularne niż ten sam kruszec w złotym lub białym kolorze. Jednocześnie jest niezwykle intrygujące, gdy wybierzemy obrączki ślubne lub pierścionek zaręczynowy w tym odcieniu. Znakomitym uzupełnieniem będzie szlachetny kamień, np. szafir, topaz bądź diament (np. czarny diament), które doskonale prezentują się w połączeniu z mroczną czernią i pięknie zdobią biżuterię damską. Z kolei męska obrączka pochodząca z tego samego kompletu może być zupełnie gładka, a dominująca czerń z pewnością spodoba się każdemu mężczyźnie, dla którego złoto lub srebro jest zbyt kobiece i delikatne.

Czarne złoto – obrączki ślubne dla miłośników nietypowej biżuterii

Obrączki z czarnego złota to niezwykle elegancki rodzaj biżuterii, która została zaprojektowana z myślą o osobach lubiących się wyróżniać. To prawdziwy symbol elegancji i klasy, dlatego wyroby te cieszą się coraz większą popularnością ze względu na obecnie obowiązujące trendy w branży jubilerskiej. Ponadto charakteryzują się wysoką jakością, starannym wykonaniem i odpornością, dlatego można nosić je codziennie na palcu przez wiele lat.

W naszej ofercie znajdziesz również inne produkty z tego materiału, które są równie warte uwagi. Do bardzo popularnych obrączek należą te, w których dominuje żółte złoto. Poza ślubną biżuterią dostępne są również pierścionki zaręczynowe ze szlachetnymi kamieniami, które pięknie prezentują się na palcu każdej przyszłej żony. W ich przypadku często króluje białe złoto, które wybierają miłośnicy srebrnych błyskotek.