Jesteśmy pod telefonem od 9:00 do 18:00

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny to wyjątkowa chwila dla zakochanych, w której uświadamiają sobie, że ich związek jest gotowy na kolejny etap. To dzień, od którego wszystko się zmienia i większość par zaczyna powoli planować swój ślub. Symbolem tego wspaniałego momentu jest pierścionek zaręczynowy. Dla wielu osób to mały, ale jednocześnie najważniejszy drobiazg, z którym nie chcą się rozstawać ani na chwilę. Jeśli stałaś się szczęśliwą posiadaczką takiej biżuterii, to już dziś dowiedz się, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy.

Planujesz zaręczyny – zacznij od wyboru pierścionka zaręczynowego!

Wiesz, że prawdziwa magia pierścionka zaręczynowego kryje się w najdrobniejszych detalach? To biżuteria, bez której trudno wyobrazić sobie oświadczyny. Z tego też względu warto w pierwszej kolejności poświęcić dłuższą chwilę na wybór odpowiedniego modelu.

W sklepach jubilerskich można znaleźć różnorodną biżuterię, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie idealną propozycję dla swojej ukochanej. Najczęściej wybierany jest złoty lub srebrny pierścionek zaręczynowy z połyskującym diamentem. Jednak nie jest to jedyna propozycja, którą warto wziąć pod uwagę. Kamień może być zupełnie inny – rubin, granat, szafir, ametyst, a nawet różowy kwarc. Każdy z nich różni się przede wszystkim kolorem i często również wielkością. Może występować jako jedyny element ozdobny w pierścionku zaręczynowym lub być otoczony cyrkoniami bądź diamentami.

Przed wyborem warto wziąć pod uwagę zdanie drugiej połówki, jej preferencję oraz ulubiony styl. Dzięki temu osoba wręczająca pierścionek zaręczynowy będzie miała pewność, że biżuteria bez wątpienia przypadnie do gustu.

Pierścionek zaręczynowy – na którym palcu nosić?

Przyszłe panny młode bardzo często zastanawiają się, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy. To dylemat znany od lat, choć niektóre kobiety od razu zakładają na ten z nich, na który pasuje rozmiarem lub po prostu zapewnia największy komfort noszenia. Jednak dla większości nadal ważna jest tradycja, która mówi nie tylko o tym, na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy, ale również na jakim palcu.

W wielu krajach tradycje te mogą być różne, jednak w większości z nich pierścionek zaręczynowy nosi się na serdecznym palcu lewej dłoni. Co ciekawe, w Polsce jest zupełnie na odwrót.

Wedle zwyczaju znanego w naszym kraju, pierścionek zaręczynowy nosi się na serdecznym palcu prawej ręki. Jednak czy to oznacza, że nie można założyć go na lewą dłoń? Oczywiście, że można. To, na której ręce nosimy pierścionek zaręczynowy, zależy wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji.

Na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy za granicą?

Większość osób zastanawia się, na jakim palcu nosi się pierścionek zaręczynowy poza granicami naszego kraju. W ramach ciekawostki warto wiedzieć, że w każdym miejscu na ziemi panują w tym względzie zupełnie inne zasady.

Dla przykładu za oceanem, w USA i Kanadzie, zaręczynowy pierścionek noszony jest na serdecznym palcu lewej dłoni, podobnie jak w Afryce. Za tym zwyczajem przemawia fakt, że jedna z żył żyła z tego palca idzie prosto do serca.

Na Węgrzech wcale nie nosi się pierścionków zaręczynowych, gdyż w dniu oświadczyn na serdeczny palec zakłada się od razu obrączkę. W dniu ślubu zmienia się jedynie jej miejsce – z lewej dłoni na prawą.

Ciekawa tradycja panuje również w krajach skandynawskich, w których kobiety zamiast pierścionków zaręczynowych również otrzymują obrączki. Jednak w dniu ślubu zakładają drugą, która jest dokładnie taka sama, jak ta zaręczynowa.

Na który palec pierścionek zaręczynowy, a na który obrączkę?

Wiele świeżo upieczonych żon ma dylemat po ślubie – na której ręce nosić pierścionek zaręczynowy, skoro na palcu serdecznym prawej dłoni znalazła miejsce obrączka? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Część kobiet chętnie łączy noszenie pierścionka zaręczynowego w duecie z obrączką na serdecznym palcu prawej dłoni. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli te dwa biżuteryjne elementy do siebie pasują, zarówno pod kątem koloru, jak i designu.

Niektóre kobiety decydują się jednak na przełożenie pierścionka zaręczynowego na serdeczny palec lewej dłoni. Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia, gdyż najważniejsze jest znaczenie noszonej biżuterii. W końcu to piękny i wyjątkowy symbol miłości, wierności, oddania i przywiązania.

Pierścionek zaręczynowy zawieszony na łańcuszku – ciekawy sposób na noszenie biżuterii

Zamiast na palcu, pierścionek zaręczynowy możesz również zawiesić na ulubionym łańcuszku. To ciekawy sposób na noszenie biżuterii, która w mgnieniu oka stanie się pięknym i jedynym w swoim rodzaju naszyjnikiem. Możesz mieć pewność, że nikt inny nie będzie miał takiego samego, co czyni go wyjątkowym.

Ponadto zawieszenie pierścionka zaręczynowego na łańcuszku to także bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą nosić biżuterii na dłoniach ze względu na wykonywany rodzaj pracy.

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

Pierścionki zaręczynowe można znaleźć w niemal każdym salonie jubilerskim. Oferowana biżuteria różni się kolorem, elementem ozdobnym, kruszcem oraz rozmiarem. Podczas jej wyboru istotny jest każdy szczegół, w tym przede wszystkim wysoka jakość. W końcu pierścionek zaręczynowy powinien pięknie prezentować się przez całe życie.

Z tego względu warto wybierać miejsca, w których dostępna jest najwyższej klasy biżuteria wyróżniająca się nie tylko pięknym designem, ale również trwałością i odpornością na uszkodzenia. Doskonałym tego przykładem są wszystkie modele dostępne w kolekcji naszego sklepu Diament Obrączki. Warto przejrzeć oferowane w nim propozycje, wśród których każdy z pewnością znajdzie idealny złoty lub srebrny drobiazg dla ukochanej osoby, z którą pragnie związać się na całe życie.

FAQ:

1. Na którym palcu nosić pierścionek zaręczynowy, a na którym obrączkę ślubną?

Pierścionek zaręczynowy możemy nosić na dowolnym palcu, jednak wedle kultywowanej od lat tradycji zakłada się go na palec serdeczny (najbliżej małego palca) prawej dłoni, gdzie rezerwuje się miejsce dla ślubnej obrączki. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby nosić biżuterię otrzymaną od ukochanego w duecie. Zatem pierścionkiem zaręczynowym możesz zdobić zarówno prawą dłoń, jak i lewą.

2. Pierścionek zaręczynowy – czym się kierować podczas wyboru?

Podczas wyboru pierścionka zaręczynowego warto zwrócić uwagę na jego jakość. Powinien być wykonany z trwałego kruszcu, najlepiej złota lub srebra, dzięki czemu przez wiele lat będzie w idealnym stanie. Dodatkowo bardzo istotny jest design, który powinien wpisać się w gust ukochanej oraz odpowiedni rozmiar. Warto zwrócić uwagę na budowę pierścionka: szerokość jego szyny oraz tego jak osadzone są kamienie. Pierścionek ma być na całe życie, więc musi być wykonany solidnie, tak żeby dobrze prezentował się przez lata.

3. Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy warto kupować wyłącznie w sprawdzonych salonach jubilerskich, aby mieć pewność co do jakości wybranej biżuterii i jej gwarancji. Dodatkowo w sklepach specjalizujących się w sprzedaży złota i srebra zawsze znajdziesz największy wybór modeli. Mamy ogromne doświadczenie w doborze i sprzedaży idealnego pierścionka zaręczynowego, dlatego zachęcamy do kontaktu. Razem na pewno uda nam się wybrać pierścionek marzeń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *